MŚ 2022: Luis Suarez na dłużej trenerem reprezentacji Kostaryki

Piłka nożna
MŚ 2022: Luis Suarez na dłużej trenerem reprezentacji Kostaryki
fot. PAP/EPA
Luis Fernando Suarez

Piłkarska federacja Kostaryki postanowiła przedłużyć kontrakt z trenerem kadry - Luisem Fernando Suarezem. Nowa umowa Kolumbijczyka będzie obowiązywać przez kolejne cztery lata.

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla federacji, reprezentacji i narodowej piłki nożnej. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę ogłosić przedłużenie umowy z Luisem Fernando Suarezem - powiedział po podpisaniu nowego kontraktu z trenerem prezes kostarykańskiej federacji piłkarskiej Rodolfo Villalobos.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Francuski parlament zatwierdził partnerstwo z Katarem

 

Radości nie skrywał również sam szkoleniowiec.

 

- Bardzo chciałem kontynuować swoją pracę z reprezentacją Kostaryki, więc niezwykle się cieszę. To bardzo ważny moment w mojej karierze trenerskiej - powiedział Suarez.

 

Kolumbijski trener pracuje z kadrą Kostaryki od czerwca 2021 roku. W tym czasie udało mu się awansować z nią na mistrzostwa świata w Katarze.

 

Zawodnicy "Los Ticos" wywalczyli obecność na tegorocznym mundialu poprzez mecz barażowy, w którym pokonali Nową Zelandię. Podopieczni Suareza w MŚ trafili do grupy E, gdzie są także reprezentacje Hiszpanii, Japonii oraz Niemiec. Pierwszym rywalem Kostaryki na mistrzostwach będzie ekipa Luisa Enrique. Mecz zostanie rozegrany 23 listopada na Al Thumama Stadium w Dausze.

 

Będzie to szósty występ Kostaryki w mistrzostwach świata. Dotychczas jej największym sukcesem był ćwierćfinał tego turnieju. Do tej fazy piłkarze z Ameryki Środkowej doszli w 2014 roku. Wówczas lepsi od nich okazali się Holendrzy, którzy zwyciężyli po rzutach karnych.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie