Fortuna 1 Liga: ŁKS lepszy od Puszczy. Niespodziewana porażka Podbeskidzia

ŁKS pokonał Puszczę Niepołomice 2:0 w ostatnim środowym meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze oba gole strzelili na początku spotkania.

Już w trzeciej minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamil Dankowski. Po chwili było już 2:0 dla łodzian. W siódmej minucie wynik podwyższył Michał Trąbka. Jak się okazało, więcej bramek kibice już nie oglądali.

Dzięki tej wygranej ŁKS ma na koncie 12 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Puszcza z 9. oczkami jest szósta.

We wcześniejszych spotkaniach Podbeskidzie Bielsko-Biała niespodziewanie przegrało ze Skrą Częstochowa (0:1), Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Apklan Resovię (3:1), a Zagłębie Sosnowiec ograło GKS Tychy (1:0).

Wyniki środowych meczów:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Skra Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramka: Adam Mesjasz 88 (k).

Apklan Resovia Rzeszów - Arka Gdynia 1:3 (0:1)
Bramki: Kamil Antonik 74 - Karol Czubak 6, Mateusz Kuzimski 60 (k), Omran Haydary 76.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:0 (1:0)
Bramka: Maksymilian Banaszewski 19.

ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)

Bramki: Kamil Dankowski 3, Michał Trąbka 7.