MŚ 2022: Polska zagra z Chile przed mundialem. Znamy datę i miejsce

Piłka nożna
MŚ 2022: Polska zagra z Chile przed mundialem. Znamy datę i miejsce
fot. PAP
Mecz Polska - Chile zostanie rozegrany w Warszawie.

Prezes PZPN Cezary Kulesza potwierdził PAP, że 16 listopada - tuż przed wylotem na mundial - reprezentacja Polski zagra z Chile w Warszawie. - Porozumieliśmy się z chilijską federacją. Do ustalenia pozostały nam jedynie szczegóły - dodał.

- Organizacja spotkania z Chile właśnie się krystalizuje. Zostały nam do ustalenia jedynie drobne szczegóły. Przygotowujemy się do publikacji oficjalnego komunikatu o spotkaniu w Warszawie - przyznał prezes Kulesza.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Czasem piłkarze są jak duże dzieci. Musimy ich motywować"

 

Jak dodał, wybór rywala jest nieprzypadkowy.

 

- Zdecydowaliśmy się na Chile, ponieważ jest to zespół, który w wielu elementach przypomina reprezentacje Argentyny i Meksyku, czyli naszych dwóch rywali w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze. Razem z selekcjonerem i jego sztabem szkoleniowym chcieliśmy, aby zawodnicy jeszcze przed wylotem do Kataru zagrali z drużyną, która będzie preferowała podobny styl gry do naszych mundialowych przeciwników – podkreślił szef piłkarskiej federacji.

 

Potwierdził, że spotkanie odbędzie się 16 listopada na PGE Narodowym w Warszawie.

 

- To miejsce też nie jest przypadkowe. Szczególnie biorąc pod uwagę, że to ostatni nasz mecz przed mundialem, to jestem tym bardziej przekonany, iż wielu kibiców będzie chciało zobaczyć kadrę, gorąco jej kibicować i życzyć jej sukcesu w Katarze. To dom kadry i o tym nie zapominamy. PGE Narodowy jest idealny również ze względu na trudną przedmundialową logistykę. Będzie to ostatni tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw świata. Kadrę czeka tylko krótkie zgrupowanie, mecz z Chile i od razu po nim wylot do Kataru - podkreślił.

 

- Wszystko będzie działo się bardzo szybko. Dlatego chcieliśmy stworzyć zawodnikom oraz sztabowi jak najlepsze i najbardziej komfortowe warunki do pracy. I jednocześnie nie przemęczać ich niepotrzebną zmianą lokalizacji, która mogłaby wynikać z rozgrywania meczu w innym mieście - zakończył Kulesza.

 

Oprócz Meksyku i Argentyny rywalem biało-czerwonych w grupie C mistrzostw świata będzie Arabia Saudyjska.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie