Wilfredo Leon nie zagra na mistrzostwach świata!

Siatkówka

Do ostatnich chwil czekaliśmy na dobre wieści ze Spały dotyczące Wilfredo Leona. Własnie ten siatkarz pozostawał ostatnią niewiadomą w składzie reprezentacji Polski siatkarzy na mistrzostwa świata. Teraz wszystko stało się jasne. Przyjmujący nie zagra na mundialu.

Ostatnie tygodnie to dla Leona walka z czasem. Długi okres ciężkiej rehabilitacji miał pomóc w powrocie do pełnej sprawności i formy przed mistrzostwami świata. Trener Nikola Grbić do ostatniej chwili wierzył, że przyjmujący zdąży, więc dał mu szansę na pozostanie w grupie przebywającej w Spale, w roli piętnastego zawodnika.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie siatkarki, które w 2022 roku zmieniły stan cywilny (ZDJĘCIA)

 

W środę doszło do analizy raportu zdrowotnego siatkarza. Sztab szkoleniowy i medyczny podjęły ostateczną decyzję - Leon nie zagra na mistrzostwach świata. Poinformował o tym Polski Związek Piłki Siatkowej w specjalnym oświadczeniu.

 

Oświadczenie PZPS: 

 

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem.

 

W związku z tym Wilfredo Leon nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których Polska jest współgospodarzem.

 

Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża wdzięczność Wilfredo Leonowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót naszego reprezentanta na boisko.

 

Jesteśmy przekonani, że Wilfredo wróci w przyszłym sezonie do gry w reprezentacji Polski jeszcze silniejszy. Życzymy zdrowia i sukcesów! Mówimy: do zobaczenia!

 

 

Mistrzostwa świata potrwają od 26 sierpnia do 11 września. Gospodarzami będą Polska i Słowenia po tym, jak FIVB odebrała prawo do organizacji turnieju Rosji po jej zbrojnym ataku na Ukrainę.

 

Polacy będą bronić tytułów mistrzowskich z 2014 i 2018 roku.

 

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata:

 

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie