WTA w Toronto: Iga Świątek pokonała Alję Tomljanović i zagra w 1/8 finału

Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA w Toronto. Liderka światowego rankingu pokonała Alję Tomljanović w dwóch setach (6:1, 6:2). Całe spotkanie trwało 65 minut. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Haddad Maia - Fernandez.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie turnieju w Kanadzie 21-latka miała wolny los. Starcie z Australijką Świątek rozpoczęła od wygrania pięciu gemów z rzędu. Ostatecznie w pierwszej partii oddała rywalce tylko jednego gema i wygrała 6:1.

Początek drugiej odsłony był dość wyrównany. W pewnym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Potem jednak Polka narzuciła swój styl gry i wygrała cztery gemy z rzędu i całego seta 6:2.

Świątek zapewniła sobie awans do 1/8 finału zmagań w Toronto. Przeciwniczką liderki rankingu WTA  na kolejnym etapie rywalizacji będzie Beatriz Haddad Maia lub Leylah Fernandez. To spotkanie zostanie rozegrane w środowy wieczór.

Iga Świątek - Alja Tomljanović 2:0 (6:1, 6:2)