Liga Konferencji: UEFA ukarała Pogoń Szczecin za niewłaściwe zachowanie kibiców

Piłka nożna
Liga Konferencji: UEFA ukarała Pogoń Szczecin za niewłaściwe zachowanie kibiców
fot. Cyfrasport
UEFA nałożyła na Pogoń kary finansowe w łącznej wysokości 97,5 tys. euro za niewłaściwe zachowanie kibiców.

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) nałożyła na Pogoń kary finansowe w łącznej wysokości 97,5 tys. euro za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczów u siebie i na wyjeździe z duńskim Broendby IF w eliminacjach Ligi Konferencji - poinformował w czwartek szczeciński klub.

- UEFA ukarała klub za użycie środków pirotechnicznych (67,5 tysiąca euro) i wywieszenie transparentu z prowokacyjnym hasłem (10 tysięcy euro) podczas meczu domowego oraz 20 tysięcy euro za niewłaściwe zachowanie kibiców i zniszczenia obiektu podczas spotkania wyjazdowego. Łączna kwota kar to 97,5 tysiąca euro - napisano w komunikacie Pogonii

 

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP Ekstraklasa: Skromne zwycięstwo Pogoni nad Jagiellonią

 

Jak dodano, UEFA upomniała szczeciński klub i trenera Jensa Gustafssona za opóźnienie rozpoczęcia pierwszego meczu, a na kibiców Pogoni nałożono karę zakazu wyjazdowego na okres trzech spotkań (rozgrywek organizowanych przez UEFA).

 

"Pogoń Szczecin S.A. potwierdza, iż zostały jej doręczone decyzje Komisji Dyscyplinarnej UEFA za mecz z Broendby - domowy oraz wyjazdowy. Obie decyzje są jednak nieprawomocne oraz nie zawierały pisemnego uzasadnienia. Pogoń Szczecin S.A. wystąpiła do Komisji Dyscyplinarnej UEFA o sporządzenie pisemnego uzasadnienia obu decyzji i - dopiero po doręczeniu takiego pisemnego uzasadnienia obu decyzji - od każdej z nich będzie miała prawo wniesienia apelacji" - przekazano w komunikacie szczecińskiego klubu.

 

Piłkarze Pogoni nie zdołali przejść drugiej rundy kwalifikacji LK. W rewanżowym meczu przegrali na wyjeździe z Broendby 0:4. Tydzień wcześniej w Szczecinie padł remis 1:1. 

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie