Kibice pomogli trenerowi instruować piłkarzy podczas meczu ligi chińskiej

Piłka nożna
Kibice pomogli trenerowi instruować piłkarzy podczas meczu ligi chińskiej
fot. PAP
Kibice pomogli trenerowi instruować piłkarzy podczas meczu ligi chińskiej

W minionej kolejce ligi chińskiej kibice jednego z tamtejszych klubów bardzo pomogli trenerowi wspieranej przez nich drużyny, który z powodu zawieszenia mecz oglądał z trybun. Zaczęli wraz z nim wykrzykiwać w kierunku sztabu szkoleniowego polecenia, jakie chciał przekazać zawodnikom.

Ten niespotykany widok można było zaobserwować podczas meczu Dalian Pro z Shanghai Port. Trener Dalian Pro Xie Hui z powodu otrzymanej kary nie mógł towarzyszyć zespołowi i zasiadł na trybunach. Ponadto nie mógł przekazywać instrukcji sztabowi szkoleniowemu przez telefon, gdyż sieć komórkowa na stadionie podczas spotkania była przeciążona. Postanowił więc skorzystać z bardziej przyziemnych metod komunikacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto: Robert Lewandowski dopiął swego

 

- Nie miałem możliwości skontaktowania się ze sztabem za pomocą urządzeń elektronicznych, więc musiałem zbiec z trybuny. Jednak nie mogłem zejść zbyt nisko, ponieważ zabroniono mi tam wchodzić. Jedyne, co mogłem wtedy zrobić, to krzyczeć - powiedział trener.

 

Mimo to, krzyki Xie Hui na początku na niewiele się zdały, ponieważ jego głos był stłumiony przez doping fanów. Z czasem jednak pewna część kibiców zauważyła starania trenera i postanowiła go wesprzeć. Wraz z nim zaczęli wzywać sztab szkoleniowy do zlecenia zmiany formacji piłkarzy, tak aby zespół zaczął grać z trójką defensorów z tyłu. Do tego zaczęli machać dłońmi, pokazując przy tym cyfrę trzy.

 

- Fani byli bardzo pomocni, przekazali moje słowa na boisko. Dobrze zrozumieli moje instrukcje - podsumował szkoleniowiec Dalian Pro.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie