Beach Pro Tour: Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do finału w Hamburgu

Siatkówka
Beach Pro Tour: Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do finału w Hamburgu
Fot. PAP
Beach Pro Tour: Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do finału w Hamburgu

Siatkarze plażowi Bartosz Łosiak i Michał Bryl zwyciężyli Holendrów Stefana Boermansa i Matthew Immersema 2:0 (22:20, 21:17) i awansowali do finału turnieju Beach Pro Tour Elite w Hamburgu. To największy wspólny sukces tego duetu.

Pierwsza partia była bardziej wyrównana. Biało-czerwoni dwukrotnie odrabiali dwupunktową stratę, a w końcówce wykorzystali drugiego setbola, wygrywając 22:20.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ściągnie Ołeha Płotnyckiego?

 

W drugiej Polacy od początku posiadali nieznaczną przewagę. Holendrzy w kluczowych momentach popełniali więcej błędów. Przy stanie 19:17 Immersem zaserwował w siatkę. Zwycięstwo udanym blokiem przypieczętował Bryl.

 

Triumfatorzy tuż po zakończonym meczu zgodnie przyznali, że duży wkład w wygraną mają fizjoterapeuci, którzy zadbali o ich regenerację przy napiętym terminarzu.

 

W niedzielę o godz. 15:00 Polacy zagrają o końcowy triumf w innym holenderskim duetem Alexander Brouwer - Robert Meeuwsen, który w półfinale pokonał Niemców Nilsa Ehlersa i Clemensa Wicklera 2:0 (21:16, 21:18).

 

Łosiak i Bryl, którzy wspólnie występują od tego sezonu, wygrali już trzy turnieje cyklu Beach Pro Tour, ale niższej kategorii challenge: w meksykańskim Tlaxcali, Dausze i ostatnio w portugalskim Espinho. W zawodach Elite zajęli czwartą pozycję w meksykańskim Rosarito.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie