PKO BP Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Stal Mielec. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

- Wciąż jesteśmy na początku drogi. Widzę w naszej grze dobre rzeczy, ale i takie, nad którymi musimy pracować – powiedział trener piłkarzy Górnika Zabrze Bartosch Gaul. Urodzony w Polsce 34-letni Niemiec przejął zespół w czerwcu od Jana Urbana. Relacja i wynik na żywo meczu Górnik Zabrze - Stal Mielec na Polsatsport.pl.

W poprzedniej kolejce zabrzanie u siebie pokonali Raków Częstochowa 1:0, w sobotę podejmą Stal Mielec. Na razie bilans Gaula to porażka i dwie wygrane. Ostatnio szkoleniowiec z rezerwami FSV Mainz, występującymi w czwartej lidze, teraz poznaje polską ekstraklasę.

 

- Analizuję rywali, staram się jeździć na mecze o oglądać je na żywo. Dla mnie najważniejsza jest poprawa naszej gry. Trzeba poznać ligę. Wiem, że Stal jest zdyscyplinowana, groźna i skuteczna przy stałych gry – ocenił trener.

 

Nie ukrywał, że brakuje mu w składzie typowej „dziewiątki”, czyli nominalnego napastnika. Dodatkowo niedawno do Rakowa przeniósł się ofensywny pomocnik Bartosz Nowak.

 

- Szukamy snajpera i następcy Bartka. To nie jest proste. Mamy kandydatów, jednak trzeba się jeszcze porozumieć z innymi klubami, aby ustalić warunki transferu. to normalne – zauważył Gaul.

 

Przyznał, że znajomość kilku języków (polski, niemiecki, francuski i angielski) pomaga mu w pracy z międzynarodowym zespołem.

 

- Większość odpraw przeprowadzamy po polsku, ale zawsze coś można jeszcze doprecyzować w innym języku. Po hiszpańsku pomaga Cesar (Sanjuan- Szklarz, trener przygotowania fizycznego) - wyjaśnił Niemiec.

 

W tym sezonie zespoły w ekstraklasie nie muszą trzymać na boisku cały czas przynajmniej jednego młodzieżowca, w zamian za to obowiązkowe jest wypełnienie limitu minut gry takich zawodników w trakcie całych rozgrywek.

 

- Na razie jest za wcześnie, by pilnować tych minut. Nie patrzymy w jakąś tabelę z występami młodych graczy. Dla mnie ważne jest, by sobie zapracowali, zasłużyli na grę i przy okazji się rozwijali. Ten rozwój odbywa się nie tylko w trakcie meczów, ale też w czasie treningów, analiz. Nie chodzi o to, by rzucić młodego piłkarza do wody i patrzeć, czy płynie, czy nie – stwierdził szkoleniowiec.

 

Pomocnik zabrzan Robert Dadok zaznaczył, że piłkarze wiedzą po kilku tygodniach wspólnej pracy, czego wymaga trener.

 

- Zmiana naszego stylu gry będzie bardziej widoczna w późniejszych spotkaniach. Kluczem jest intensywność. Więcej biegamy w szybkim tempie, stosujemy wysoki pressing. Mamy być cały czas w grze – wyliczył zawodnik.

 

Przyznał, że nie odpuszcza walki o miejsce w podstawowym składzie Górnika.

 

- Z pokorą pracuję, by pokazać, że to ja powinienem grać. Chcę być ważną częścią tego zespołu – powiedział były zawodnik mieleckiej Stali.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Górnik Zabrze - Stal Mielec na Polsatsport.pl. Początek o godz. 17:30.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie