Premier League: Steven Gerrard lepszy od Franka Lamparda. Kontuzja Matty'ego Casha

Matty Cash

Aston Villa w drugiej kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej pokonała Everton, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Stevena Gerrarda wygrali 2:1 z ekipą prowadzoną przez Franka Lamparda w ich pierwszym spotkaniu w roli trenerów.

Niemal cały mecz rozegrał obrońca Aston Villi i reprezentacji Polski Matty Cash. W końcowych minutach rywalizacji zszedł jednak z boiska z drobnym urazem.

Danny Ings i Emiliano Buendia zapewnili zwycięstwo drużynie z Birmingham. Podczas gdy Villa zapewniła sobie pierwsze trzy punkty w sezonie, to dla Lamparda była to druga porażka z rzędu.

Everton, który w miniony weekend przegrał u siebie z Chelsea 0:1, miał problemy ze stworzeniem wielu klarownych okazji. Samobójcza bramka Lucasa Digne'a sprawiła, że w końcowych minutach zrobiło się nerwowo.

Gerrard i Lampard byli długoletnimi kolegami z reprezentacji Anglii. Po zakończeniu piłkarskich karier obaj przeszli do roli trenerów mniej więcej w tym samym czasie w 2018 roku.

W następnej kolejce angielskiej Premier Leauge Aston Villa zmierzy się z Crystal Palace, a Everton z beniaminkiem Nottingham.