ME w kolarstwie torowym: Mateusz Rudyk piąty w sprincie

Mateusz Rudyk

Mateusz Rudyk był piąty w sprincie, który wygrał Francuz Sebastien Vigier, a Daniel Staniszewski zajął szóste miejsce w wyścigu eliminacyjnym, w którym triumfował utytułowany Włoch Elia Viviani, podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Monachium.

W niedzielnych finałach wystąpiła także Nikol Płosaj, ale jej start w wyścigu punktowym nie był udany. Polka zdobyła zaledwie dwa punkty podczas lotnych finiszów i została zdublowana, co zaowocowało stratą 20 punktów.

Bezkonkurencyjna w tym wyścigu była znana także z występów w wyścigach szosowych belgijska sprinterka Lotte Kopecky. Na dystansie 25 km (125 okrążeń toru) aż trzy razy nadrabiała okrążenie i wyprzedziła Włoszkę Sylvię Zanardi o ponad 30 punktów.

W finałowych wyścigach sprintu mężczyzn rywalizowało dwóch Francuzów i dwóch reprezentantów Wielkiej Brytanii. Zarówno w walce o brąz, jak i w pojedynku o złoto szybsi byli Francuzi - Rayan Helal i Sebastien Vigier, choć ten ostatni sięgnął po mistrzowski tytuł dopiero po trzecim, decydującym pojedynku.

Polacy odpadli we wcześniejszej fazie. W sobotę Rafał Sarnecki przegrał pojedynek 1/8 finału, a Mateusz Rudyk odpadł w ćwierćfinale. Rudyk został jednak sklasyfikowany na wysokim, piątym miejscu, bowiem o lokacie zadecydował czas z kwalifikacji. Polak uzyskał w nich drugi rezultat, przegrywając tylko z późniejszym srebrnym medalistą Brytyjczykiem Jackiem Carlinem.