ME w kolarstwie: Złoty medal dla Fabio Jakobsena

Fabio Jakobsen triumfował w wyścigu ze startu wspólnego i został mistrzem Europy

Holender Fabio Jakobsen wywalczyl w niedzielę w Monachium złoty medal kolarskich mistrzostw Europy. Na mecie wyścigu ze startu wspólnego wyprzedził po zaciętym i wyrównamy finiszu Francuza Arnauda Demare i Belga Tima Merliera.

Najlepszy z polskich kolarzy Stanisław Aniołkowski zajął 13. miejsce, w tym samym czasie co zwycięzca.

Przez większą częśc 208-kilometrowej trasy na czele jechało dwóch kolarzy - Szwajcar Silvan Dillier i Austriak Lukas Poestlberger ale ich przewaga wynosiła masymalnie trzy minuty i zostali doścignięci 28 kilometrów przed metą kiedy w peletoni przyspieszyły ekipy mające najszybszych sprinterów.

Trzy kilometry przed metą próbował jeszcze samotnego ataku inny Szwajcar Stefan Bissegger, ale losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero na ostatnich kilkuset metrach a na podium stanęli zawodnicy wymieniani przed wyścigiem w gronie głównych kandydatów do złota.