Tour of Scandinavia: Cecilie Utrup Ludwig najlepsza w całym wyścigu

Cecilie Utrup Ludwig wygrała wyścig Tour of Scandinavia

Dunka Cecilie Utrup Ludwig z ekipy FDJ wygrała w niedzielę w norweskim Halden sześcioetapowy wyścig kolarski Tour of Scandinavia. Na mecie ostatniego odcinka najszybsza była Holenderka Marianne Vos (Jumbo-Visma) odnosząc 246. zwycięstwo w wyścigu szosowym.

Ostatni, stosunkowo łatwy etap nie przyniósł zmian w klasyfikacji. Jadąca w żółtej koszulce Ludwig kontrolowała sytuację i przyjeżdżając na metę w głównej grupie zapewniła sobie triumf w całej imprezie.

Pomimo licznych prób ataków i ucieczek na trasie z Lillestroem do Halden (154,3 km) walkę o zwycięstwo etapowe stoczyły najszybsze zawodniczki peletonu. Ekipa Jumbo-Visma umiejętnie rozprowadziła na ostatnich kilometrach swoją liderkę i Vos sięgnęła po czwarty triumf w skandynawskim wyścigu. Za jej plecami finiszowały Belgijka Shari Bossuyt (Canyon/SRAM) i Włoszka Barbara Guarischi (Movistar).

Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra) zajęła 24. miejsce w tym samym czasie co zwyciężczyni, a Karolina Kumięga (Valcar-Travel&Service) nie dojechała do mety.

W klasyfikacji generalnej Ludwig wyprzedziła o 17 sekund Niemkę Liane Lippert (Team DSM) oraz 44 Australijkę Alexandrę Manly (BikeExchange). Jaskulska została sklasyfikowana na 34. pozycji - 5.07 straty.

Pierwsza edycja Tour of Scandinavia, wyścigu najwyższej kategorii Women's World Tour, składała się z sześciu etapów w Danii, Szwecji i Norwegii.