Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów zremisował z Chojniczanką Chojnice

Piłkarze Chojniczanki wyrównali w meczu z Ruchem Chorzów w doliczonym czasie gry.

Ruch Chorzów na własnym stadionie zremisował 1:1 z Chojniczanką Chojnice w meczu kończącym 6. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Gol na wagę remisu padł w drugiej minucie doliczonego czasu gry, a chorzowianie nie wykorzystali szansy na objęcie pozycji lidera rozgrywek.

Ruch, żeby po 6. kolejce być liderem, musiał spotkanie z Chojniczanką wygrać. Trener Jarosław Skrobacz zdecydował się na pięć zmian względem meczu z Górnikiem Łęczna. Podobnie postąpił szkoleniowiec ekipy z Chojnic, Tomasz Kafarski, którego zespół rywalizował w poprzedniej kolejce ze Stalą Rzeszów. Należy dodać, że przed tym spotkaniem Ruch nie miał na swoim koncie żadnej porażki, a przyjezdni żadnego zwycięstwa.

Pierwsze minuty to kilka ataków z obu stron, ale z czasem tempo spotkania wyraźnie spadło. Jednak po dłuższej chwili gorszej gry po obu stronach, zaczęły się tworzyć sytuacje. W 35. minucie Tomasz Swędrowski uderzył zza pola karnego i mieliśmy 1:0 dla Ruchu. Był to pierwszy gol piłkarza urodzonego w Zduńskiej Woli w tym sezonie.

W drugich 45 minutach więcej sytuacji zaczęli sobie stwarzać przyjezdni. Piłka jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki Jakuba Bieleckiego. Nie potrafiła... aż do drugiej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy na listę strzelców wpisał się Patryk Tuszyński. Chojniczanka wyrwała punkt Ruchowi, który nie wykorzystał potknięcia Wisły Kraków i w tabeli Fortuna 1 Ligi jest wiceliderem, tracąc do "Białej Gwiazdy" jeden punkt. Zespół z Chojnic zajmuje przedostatnią lokatę.

Ruch Chorzów - Chojniczanka 1:1 (1:0)

Bramka: Swędrowski 35' - Tuszyński 90+2'

W drugim poniedziałkowym meczu Puszcza Niepołomice bezbramkowo zremisowała Bruk-Bet Termalicą.

Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica 0:0