ME Monachium 2022: Paweł Wiesiołek trzeci po trzech konkurencjach dziesięcioboju

Inne
ME Monachium 2022: Paweł Wiesiołek trzeci po trzech konkurencjach dziesięcioboju
fot. PAP/Adam Warżawa
Paweł Wiesiołek trzeci po trzech konkurencjach dziesięcioboju

Paweł Wiesiołek zajmuje trzecie miejsce po trzech konkurencjach dziesięcioboju w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. W poniedziałkowej sesji porannej wieloboiści rywalizowali w biegu na 100 m, skoku w dal i pchnięciu kulą.

Wiesiołek czasem 11,07 zajął dziewiąte miejsce w biegu na 100 m. Reprezentant Polski świetnie wystartował z bloku, ale na ostatnich metrach zabrakło mu wytrzymałości szybkościowej.

Polak w trzeciej serii skoku w dal osiągnął rezultat 7,45, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Zajął czwarte miejsce w tej konkurencji.

 

W pchnięciu kulą Wiesiołek uzyskał 15,11 i był to piąty wynik wśród wieloboistów oraz jego najlepszy wynik w sezonie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Richard Ringer mistrzem Europy w maratonie. Adam Nowicki na 18. miejscu

 

Po trzech konkurencjach Polak jest trzeci - 2563 pkt. Liderem jest Szwajcar Simon Ehammer (2845), a drugie miejsce zajmuje Włoch Dario Dester (2591).

 

Z rywalizacji wycofał się rekordzista i mistrz świata Francuz Kevin Mayer, który naciągnął mięsień podczas biegu na 100 m.

 

W poniedziałek wieczorem wieloboiści będą rywalizować w skoku wzwyż i biegu na 400 m. We wtorek zmierzą się natomiast w rzucie oszczepem, rzucie dyskiem, biegu na 110 m ppł, skoku o tyczce i biegu na 1500 m.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie