Paddy Pimblett po raz kolejny zadziwia wagą. Przybrał 20 kg w trzy tygodnie

Sporty walki
Paddy Pimblett po raz kolejny zadziwia wagą. Przybrał 20 kg w trzy tygodnie
fot. UFC

Wschodząca gwiazda światowego MMA, Paddy Pimblett (19-3, 6 KO, 9 SUB) po raz kolejny udowadnia, że pomiędzy walkami słowo "dieta" w jego słowniku nie występuje. Trzy tygodnie po swojej ostatniej walce Anglik wnosi na wagę 20 kg więcej niż limit jego dywizji.

Pimblett, jak na razie stoczył w UFC 3 walki i wszystkie wygrał przed czasem. Jego rywale nie byli jednak z najwyższej półki. Wcześniej zawodnik z Liverpoolu występował m.in. w Cage Warriors. 27-latek znany jest z kontrowersyjnych zachowań, a także zbijania dużej liczby kilogramów do limitu wagowego.

 

Brytyjczyk w przeszłości niejednokrotnie mówił o swoim zamiłowaniu do jedzenia głównie "śmieciowego". W okresach, w których nie ma żadnej walki w planach, potrafił konkretnie zyskiwać na masie, by następnie drastycznie ciąć wagę.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC: Świat MMA oburzony werdyktem w walce Brzeski - Buday. "Został okradziony"

 

Ostatni raz Pimblett wystąpił 23 lipca na gali w Londynie. Podczas ceremonii ważenia musiał wnieść na wagę 155 funtów (+1 funt tolerancji), czyli 70,3 kg. Trzy tygodnie później Brytyjczyk pojawił się na gali UFC w San Diego. Podczas konferencji zapytany o wagę przyznał, że obecnie wnosi na nią około 200 funtów (prawie 91 kg).

 

- Kiedy będę trochę starszy i zacznę walczyć z przeciwnikami z rankingu, to mam zamiar utrzymywać niższą wagę poza walkami. Na razie cieszę się, że mogę łapać dodatkowe kilogramy - powiedział Pimblett, który do oktagonu planuje wrócić podczas UFC 282 w Las Vegas.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie