Serie A: Gol Piotra Zielińskiego. Wysokie zwycięstwo Napoli

Piotr Zieliński strzelił gola

Piotr Zieliński strzelił gola, a jego Napoli pokonało na wyjeździe Veronę 5:2 w poniedziałkowym meczu inauguracyjnej kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W defensywie drużyny gospodarzy wystąpił Paweł Dawidowicz.

Przed sezonem Napoli opuścili m.in. Lorenzo Insigne, Belg Dries Mertens oraz senegalski obrońca Kalidou Koulibaly, bez których trudno było sobie wyobrazić ten zespół w ostatnich latach.

W poniedziałek okazało się jednak, że przebudowana drużyna Napoli też radzi sobie bardzo dobrze.

Gol Zielińskiego okazał się bardzo ważny - strzelił go w 55. minucie, przy stanie 2:2. Polski pomocnik pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Verony, trafiając z ok. 14 metrów.

Asystę przy tym golu zaliczył sprowadzony latem 21-letni Khvicha Kvaratskhelia, z którym w Napoli wiążą duże nadzieje - Gruzin też zdobył w poniedziałek jedną z bramek.

Zieliński występował do 76. minuty. W ekipie gospodarzy Dawidowicz rozegrał całe spotkanie, natomiast Mateusz Praszelik i Mariusz Stępiński byli poza kadrą Verony.

Verona - Napoli 2:5 (1:2)

Bramki: Kevin Lasagna 29, Thomas Henry 48 - Khvicha Kvaratskhelia 37, Victor Osimhen 45+3, Piotr Zieliński 55, Stanislav Lobotka 65, Matteo Politano 79