Kto zagra w mistrzostwach świata siatkarzy 2022? 24 reprezentacje powalczą o medale

Siatkówka

Mistrzostwa świata siatkarzy 2022 zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia – 11 września w Polsce i Słowenii. W turnieju zagrają 24 reprezentacje. Które drużyny zagrają w siatkarskich MŚ 2022? Z kim będą rywalizować w grupie? Zobacz w załączonej galerii zdjęć.

W mistrzostwach świata siatkarzy 2022 wystąpią 24 drużyny. Podzielono je na sześć grup po cztery zespoły w każdej. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery drużyny (z sześciu) z trzecich miejsc.

 

Zobacz także: Gdzie oglądać mecze siatkarskiego Memoriału Wagnera 2022?

 

Drużyny będą rywalizowały w trzech miastach. Siatkarzy ugoszczą Katowice (Spodek) i Gliwice (Arena Gliwice) w Polsce oraz Lublana (Arena Stožice) w Słowenii.

 

Z 24 reprezentacji, które zagrają w turnieju, 19 wystąpiło w finałach MŚ 2018, które rozegrano w Bułgarii i we Włoszech. Tym razem w światowym czempionacie nie zagrają: Australia, Belgia, Dominikana, Finlandia oraz wykluczona z rywalizacji Rosja.

 

Pięć nowych drużyn to Katar, Meksyk, Niemcy, Turcja oraz Ukraina, która zastąpiła Rosję. Jedynym debiutantem w tym gronie jest Katar. Niemcy i Meksyk wracają na MŚ po ośmiu latach; Turcja i Ukraina po raz ostatni wystąpiły na tym turnieju w 1998 roku.

 

Które drużyny wystąpią w mistrzostwach świata siatkarzy 2022? Z kim będą rywalizowały w fazie grupowej? Zobacz w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie