Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Cincinnati

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Cincinnati.

Hubert Hurkacz i John Isner zmierzyli się w środowym meczu w ramach turnieju ATP w Cincinnati. Górą okazał się rosły Amerykanin, który pokonał Polaka po raz trzeci w karierze i wywalczył awans do kolejnej rundy.

Spotkanie Hurkacza z Isnerem, zgodnie z przewidywaniami, było niezwykle wyrównane. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w decydującym gemie - w tie-breaku 7:5 triumfował Isner. Nie inaczej było w drugiej partii - tym razem górą okazał się jednak Hurkacz, wygrywając ostatniego gema tego seta do 5.

Ostatni set rozpoczął się od pierwszego przełamania w meczu - Isner wygrał gema przy podaniu Hurkacza. 37-latek kilkanaście minut później przełamał Polaka raz jeszcze i triumfował w secie 6:2, tym samym wygrywając cały mecz 2:1.

Dla Hurkacza była to trzecia porażka z Isnerem w karierze. Wcześniej Polak musiał uznać wyższość Amerykanina podczas turniejów w Waszyngtonie w 2019 roku i rok później w... Cincinnati.

Hubert Hurkacz - John Isner 1:2 (6:7, 7:6, 2:6)