Liga Mistrzów: Pięć goli w meczu Maccabi - Crvena

Maccabi Hajfa awansuje do Ligi Mistrżów?

Maccabi Hajfa i Crvena Zvezda zmierzyły się w środowym meczu eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu decydującej fazy górą okazał się klub z Izraela, triumfując 3:2.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie spotkania. Gola na 1:0 strzelił Frantzdy Pierrot. Radość zawodników z Izraela nie trwała jednak zbyt długo - kilka minut później do remisu doprowadził bowiem Aleksandar Pesic. Jeszcze przed przerwą goście zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą trafienia Guelora Kangi.

W drugiej połowie strzelali już tylko zawodnicy Maccabi. Do remisu w 51. minucie doprowadził Pierrot, a 10 minut później bramkę na 3:2 zdobył Tjarron Chery. 34-latek, jak się okazało, ustalił tym samym wynik meczu, zapewniając swojej ekipie skromną zaliczkę przed rewanżem.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane we wtorek 23 sierpnia w Belgradzie.

Maccabi Hajfa - Crvena Zvezda 3:2 (1:2)

Bramki: Frantzdy Pierrot 18, 51, Tjaronn Chery 61 - Aleksandar Pesić 27, Guelor Kanga 39