ME Monachium 2022: Antigoni Ntrismpioti. Czym na co dzień zjamuje się złota medalistka w biegu na 35 km?

Inne
ME Monachium 2022: Antigoni Ntrismpioti. Czym na co dzień zjamuje się złota medalistka w biegu na 35 km?
fot. PAP
Antigoni Ntrismpioti, która wygrała chód na 35 km podczas ME w Monachium, jest z zawodu kelnerką w rodzinnej restauracji.

Greczynka Antigoni Ntrismpioti, która wygrała chód na 35 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium, jest z zawodu kelnerką w rodzinnej restauracji. Złoto to pierwszy w karierze sukces 38-letniej zawodniczki.

Ntrismpioti czuła się w upalnych warunkach panujących w Monachium jak przysłowiowa ryba w wodzie. Po 18 kilometrach zrównała się z Węgierką Viktorią Madarasz, a po kolejnych sześciu z Hiszpanką Raquel Gonzalez i zmierzała dość swobodnie do mety.

 

Miała tyle sił, że wdała się w rozmowę z… tajemniczym mężczyzną, który śledził rywalizację na skuterze. Kierowcą okazał się mąż Antigoni.

 

- Rozmawiałam z moim mężem, który śledził wyścig. Powiedziałam mu: "nie martw się, mam to". Jestem przeszczęśliwa, bo ciężko pracowałam na ten medal. Od początku wiedziałam, że idę po zwycięstwo, ale musiałam być cierpliwa i spokojna do końca. Ostatnie kilometry to zawsze moja mocna strona - relacjonowała na mecie wydarzenia z trasy.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME Monachium 2022: Złoto szósty raz z rzędu! Sandra Perkovic najlepsza w rzucie dyskiem

 

Ostatecznie Greczynka osiągnęła 2:46.58 i miała ponad dwie minuty przewagi nad swymi rywalkami.

 

Złotem w Monachium poprawiła sobie humor po występie w Eugene w lipcowych mistrzostwach globu, gdzie na dystansie 35 km zajęła najbardziej nielubianą przez sportowców lokatę - czwartą. W USA wicemistrzostwo świata zarówno na 35, jak i 20 km wywalczyła Katarzyna Zdziebło . 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie