ME Monachium 2022: Sensacja w konkursie młociarek! Ewa Różańska wywalczyła medal

Ewa Różańska

Ewa Różańska zdobyła srebrny medal w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy odbywających się w Monachium. Polka osiągnęła wynik 72.12 metra, co jest jej rekordem życiowym.

Pierwsze miejsce przypadło Rumunce Biance Ghelber, która rzuciła na odległość 72,72 metra.

Różańska była jedyną reprezentantką Polski w finale konkursu młociarek. Eliminacji nie przebrnęły Malwina Kopron, która spaliła wszystkie trzy rzuty, a także Katarzyna Furmanek, która zajęła 14. miejsce. Anita Włodarczyk jest natomiast kontuzjowana, przez co nie pojawiła się w Monachium.

To piąty medal dla Polski podczas europejskiego czempionatu. Indywidualnie złoto w maratonie zdobyła Aleksandra Lisowska, a drużynowo naszym biegaczkom przypadł w udziale brąz. Srebro w biegu na 400 metrów wywalczyła natomiast Natalia Kaczmarek, a brąz - Anna Kiełbasińska.