ME w kolarstwie: Agnieszka Skalniak-Sójka dziesiąta w jeździe indywidualnej na czas

Agnieszka Skalniak-Sójka

Szwajcarka Marlen Reusser zdobyła w Monachium złoty medal kolarskich mistrzostw Europy w jeździe indywidualnej na czas. Na liczącej 24 km trasie Agnieszka Skalniak-Sójka zajęła dziesiąte, natomiast Marta Lach 24. miejsce.

Skalniak-Sójka przejechała dystans w czasie 32.50,71, a Lach - 34.49,88.

Szwajcarce złoto dał rezultat 30.59,90. Za nią uplasowały się dwie Holenderki - trzykrotna mistrzyni świata i obrończyni tytułu z Trydentu Ellen van Dijk - 31.05,67 oraz Riejanne Markus - 31.27,78.

Katarzyna Niewiadoma, która nie wystartowała w zawodach, w 2021 roku w Trydencie zajęła czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego, a rok wcześniej w Plouay wywalczyła brązowy medal.