ME w kolarstwie: Piąte miejsce Macieja Bodnara w jeździe na czas

Maciej Bodnar

Szwajcar Steffan Bissegger zdobył złoty medal mistrzostw Europy w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Na 24-kilometrowej w okolicach Monachium piąte miejsce wywalczył Maciej Bodnar, natomiast 20. był Filip Maciejuk.

Po srebrny medal sięgnął rodak zwycięzcy Stefan Kueng, triumfator dwóch poprzednich edycji mistrzostw Europy. Brąz przypadł dwukrotnemu mistrzowi świata w tej konkurencji Włochowi Filippo Gannie.

Kueng stracił do Bisseggera niewiele ponad pół sekundy, a Ganna, wicemistrz Europy z ubiegłego roku, był od złotego medalisty o ok. ośmiu sekund wolniejszy. Bodnarowi do podium zabrakło prawie 30 sekund.

Wcześniej w rywalizacji kobiet pierwsze miejsce również przypadło Szwajcarii - triumfowała Marlen Reusser. Agnieszka Skalniak-Sójka była 10., a Marta Lach zajęła 24. pozycję.