Żużlowcy Motoru Lublin młodzieżowymi mistrzami Polski par klubowych

Żużel

Żużlowcy Motoru Lublin Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart zostali młodzieżowymi mistrzami Polski par klubowych wygrywając na własnym torze finałowy turniej. Wyprzedzili reprezentujących Włókniarza Częstochowa Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego. Trzecie miejsce zajął Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Do bezpośredniej rywalizacji dwóch najlepszych par doszło w wyścigu dziewiątym, który broniący mistrzowskiego tytułu lublinianie wygrali 4:2. Mimo najszybszego startu Miśkowiaka, na drugim łuku został on wyprzedzony przez Lamparta, ale do końca zawodnik z Częstochowy skutecznie odpierał ataki Cierniaka.

Poza tym jednym biegiem, pięć pozostałych Cierniak jednak wygrał, gromadząc najwięcej punktów - 16.

Mateusz Cierniak jest najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tegorocznego indywidualnego mistrzostwa świata juniorów, bo po wygraniu dwóch rund Speedway Grand Prix 2 w Pradze i Cardiff jest zdecydowanym liderem i z dorobkiem 40 punktów aż o 12 wyprzedza Jana Kvecha z Czech. Ostatnia runda SGP2 rozegrana zostanie 30 września w Toruniu, a realne szanse na brązowy medal mają jeszcze szósty w klasyfikacji generalnej Wiktor Lampart i ósmy Jakub Miśkowiak.