El. Ligi Mistrzyń: TME SMS Łódź prowadził i... przegrał z Anderlechtem Bruksela

Piłkarki nożne TME SMS Łódź przegrały na stadionie ŁKS z belgijskim Anderlechtem 2:3.

Piłkarki nożne TME SMS Łódź przegrały na stadionie ŁKS z belgijskim Anderlechtem 2:3 (1:0) w półfinale turnieju pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń.

W 70. minucie Kopińska nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarką rywalek. Belgijki decydującą bramkę zdobyły w ostatnich sekundach podstawowego czasu, trzy doliczone minuty niczego nie zmieniły.

We wcześniejszym meczu zawodów fiński KuPS Kuopio pokonał mistrza Litwy FC Gintra 2:0 (2:0). Finki w niedzielę zagrają w finale, a TME SMS zmierzy się z Gintrą w meczu o trzecie miejsce.

Zwycięzca turnieju wywalczy awans do decydującej rundy eliminacji o fazę grupową.

Prowadzone przez trenera Marka Chojnackiego łodzianki w minionym sezonie wywalczyły swoje pierwsze w historii mistrzostwo Polski, a w czwartek zadebiutowały w europejskich rozgrywkach starciem z 11-krotnym mistrzem Belgii. Premia za wygranie turnieju wynosi 100 tys. euro, a za awans do fazy grupowej LM – cztery razy więcej.

TME SMS Łódź - Anderlecht Bruksela 2:3 (1:0)

Bramki: Anna Rędzia 13, Dominika Kopińska 49 (k) - Alexis Thornton 57, Lola Wajnblum 66, Alexis Thornton 90