Liga Konferencji: Raków Częstochowa pokonał Slavię Praga w pierwszym meczu

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Slavię Praga w pierwszym spotkaniu czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Gole dla zespołu wicemistrza Polski zdobyli Ivi Lopez i Fran Tudor. Rewanż zostanie rozegrany 25 sierpnia w Pradze.

W początkowej fazie meczu lepiej prezentowali się goście, ale nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji podbramkowych. W końcu w 29. minucie gry zaatakował Raków i poskutkowało to bramką. Indywidualną akcją popisał się Ivi Lopez. Król strzelców PKO BP Ekstraklasy w zeszłym sezonie oddał precyzyjny strzał, po którym piłka wpadła do bramki Alesa Mandousa.

Kolejne minuty nie układały się po myśli Slavii. Piłkarze ze stolicy Czech nie mieli pomysłu, jak dobrać się do skóry gospodarzom. Do tego jeszcze boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Oscar Dorley. W końcówce pierwszej połowy "Medalikom" należał się rzut karny, ale sędzia nie zauważył zagrania ręką w polu karnym jednego z graczy Slavii. Niemniej jednak do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Rakowa.

Ekipa wicemistrza Polski mogła podwyższyć w 56. minucie gry. Groźnie z dystansu uderzał Lopez, ale dobrze interweniował Mandous. Cztery minuty później Slavia doprowadziła do wyrównania. Tomas Holes posłał w stronę bramki tzw. "centrostrzał", którym przelobował Kacpra Trelowskiego.

Raków błyskawicznie odpowiedział na straconego gola. Znakomitym podaniem za linię obrony popisał się Milan Rundić. Piłkę świetnie opanował Fran Tudor. Chorwat wyszedł na sytuację "sam na sam" z bramkarzem i trafił na 2:1.

Do końca meczu częstochowianie utrzymywali przewagę nad rywalami. Kilkukrotnie byli bliscy podwyższenia prowadzenia. W ostatniej akcji meczu Vladislavs Gutkovskis miał przed sobą pustą bramkę, ale nie trafił w piłkę. Finalnie zawodnicy trenera Papszuna wygrali jednym golem.

Raków Częstochowa - Slavia Praga 2:1 (1:0)

Bramki: Lopez 29, Tudor 61 - Holes 60

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Stratos Svarnas, Zoran Arsenić, Milan Rundić - Fran Tudor (82. Bartosz Nowak), Giannis Papanikolaou (82. Szymon Czyż), Walerian Gwilia, Władysław Koczerhin (46. Mateusz Wdowiak), Ivi Lopez (87. Wiktor Długosz), Patryk Kun - Sebastian Musiolik (61. Vladislavs Gutkovskis)

Slavia Praga: Ales Mandous - Ivan Schranz, Aiham Ousou, Eduardo Santos (46. Ibrahim Traore), Oscar Dorley (40. Srdan Plavsić) - Moses Usor, Christ Tiehi, Tomas Holes, Petr Sevcik, Peter Olayinka - Ondrej Lingr (65. Matej Jurasek)

Żółte kartki: Papanikolaou, Wdowiak - Lingr, Ousou