ME Monachium 2022: Eivind Henriksen we wrześniu podda się zabiegowi serca

Inne
ME Monachium 2022: Eivind Henriksen we wrześniu podda się zabiegowi serca
fot. Cyfrasport
Eivind Henriksen

Srebrny medalista olimpijski z Tokio i brązowy tegorocznych mistrzostw świata w rzucie młotem Norweg Eivind Henriksen, cierpiący na migotania przedsionków serca, po mistrzostwach Europy w Monachium przejdzie kompleksowe badania i na początku września podda się zabiegowi serca.

W finale MŚ w Eugene Norweg przyznał, że miał migotania przedsionków serca, na które cierpi od 13. roku życia i zastanawiał się nad przerwaniem rywalizacji. W podobnej sytuacji znalazł się we wrześniu podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, kiedy tak źle się poczuł, że zaczął bać się o swoje życie, lecz dokończył konkurs.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME Monachium 2022: Sensacja w konkursie młociarek! Ewa Różańska wywalczyła medal

 

Podczas mistrzostw Europy w Monachium Norweg należy do trójki medalowych faworytów z Pawłem Fajdkiem i Wojciechem Nowickim.

 

- Polacy są obecnie dwoma największymi nazwiskami tej dyscypliny, lecz będę walczył o medal w każdym kolorze - powiedział Norweg kanałowi telewizji NRK po awansie do finału.

 

Lekarz lekkoatletycznej reprezentacji Norwegii Odd Kalsnes wyjaśnił, że Henriksen cierpi na migotania przedsionków od 13 roku życia i cały czas jest kontrolowany. Przypadek w Chorzowie zdarzył się pierwszy raz podczas zawodów, w Eugene już po raz drugi, a tuż przed ME podczas treningu po raz trzeci.

 

- Ostatni trwał ok. 20 minut, ale staje się to coraz częstsze, więc na początku września poddam się zabiegowi ablacji - powiedział Norweg.

 

Finał rzutu młotem mężczyzn rozpocznie się w czwartek o godz. 20.10.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 9

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie