ME Monachium 2022: Jakob Ingebrigtsen wygrał bieg na 1500 m, siódme miejsce Michała Rozmysa

Michał Rozmys

Jakob Ingebrigtsen wygrał finałowy bieg na 1500 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Srebro wywalczył Brytyjczyk Jake Heyward. Po brąz sięgnął Hiszpan Mario Garcia. Michał Rozmys zajął siódme miejsce.

Ingebrigtsen czasem 3.32,76 pobił rekord mistrzostw Europy i zdobył drugi złoty medal w Monachium. Norweg triumfował także na dystansie 5000 m. Biegacz powtórzył swoje osiągnięcie z ME w Berlinie, gdzie również triumfował na 1500 m i 5000 m.

Drugi Heyward osiągnął czas 3.34,44, a trzeci Garcia uzyskał wynik 3.34,88. Rozmys przebiegł 1500 m w 3.37,63. Polak na 200 metrów przed metą zajmował czwarte miejsce, ale opadł z sił pod koniec biegu.