ME Monachium 2022: Trzy Polki w półfinale na 800 metrów

Anna Wielgosz wywalczyła bezpośredni awans do półfinału biegu na 800 metrów podczas ME w Monachium

Angelika Sarna, Anna Wielgosz i Adrianna Czapla awansowały do półfinału biegu na 800 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Najszybsza w eliminacjach była Ukrainka Natalija Krol - 2.00,89.

Czapla przebiegła 800 m w 2.01,89 i była szósta w pierwszym biegu eliminacyjnym. Reprezentantka Polski awansowała do półfinału z czasem jako "szczęśliwa przegrana".

Sarna uzyskała 2.04,12, zajęła drugie miejsce w drugiej serii i zagwarantowała sobie udział w półfinale.

Wielgosz przebiegła dwa okrążenia w 2.02,77, była druga w czwartym biegu eliminacyjnym i także wywalczyła bezpośredni awans do półfinału.

Czapla zajęła szóste miejsce w eliminacjach. Wielgosz była jedenasta, natomiast Sarna została sklasyfikowana na 23. pozycji. Do półfinału awansowało 16 biegaczek: po trzy najszybsze z czterech biegów eliminacyjnych oraz cztery z najlepszymi czasami spoza czołowych "trójek".