MLS: Kolejny gol Karola Świderskiego

Karol Świderski strzelił kolejnego gola w MLS

Karol Świderski zdobył bramkę dla Charlotte FC i zaliczył asystę w wygranym 3:1 (1:1) wyjazdowym meczu z New York City w północnoamerykańskiej lidze piłkarskiej MLS. To ósme trafienie napastnika reprezentacji Polski w obecnym sezonie, a trzecie w tym miesiącu.

Świderski, 16-krotny reprezentant Polski, trafił do siatki już w czwartej minucie, otwierając wynik spotkania.

Natomiast asystował przy golu Brandta Bronico w 77. minucie, na 2:1 dla gości. Chwilę później 25-letni napastnik, który miał na koncie żółtą kartkę, został zmieniony.

W zespole z Charlotte wystąpili również dwaj inni polscy piłkarze. Jan Sobociński rozegrał cały mecz, a Kamil Jóźwiak wszedł na boisko w 64. minucie.

Drużyna Polaków zajmuje 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, składającej się z 14 ekip. W 26 meczach zdobyła 32 punkty.