Robert Karaś wycofał się ze Swiss Ultra Triathlon po 65 kilometrach biegu

Inne
Robert Karaś wycofał się ze Swiss Ultra Triathlon po 65 kilometrach biegu
Fot. Instagram/Robert Karaś
Swiss Ultra Triathlon: Robert Karaś wycofał się z wyścigu po 65 kilometrach biegu

Robert Karaś musiał wycofać się ze Swiss Ultra Triathlon. Lekarze zabronili Polakowi kontynuowania zmagań po pokonaniu 65 kilometrów trasy biegowej. Przypomnijmy, że 33-latek startował na dystansie 10-krotnego Ironmana (38 km pływania, 1800 km jazdy rowerem i 422 km biegu).

"Po 38 km pływania, 1800 km na rowerze i 65 km biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie! Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem. Ból po operacji, którą odbył tylko trzy tygodnie temu okazał się nie do zniesienia nawet dla niego!" - czytamy we wpisie na profili Karasia na Instagramie.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w triathlonie. Absolutna dominacja Francuzów

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Karaś (@robert_karas_teamkaras)

 

Karaś to jeden z najbardziej utytułowanych Polskich triathlonistów. Po najwyższe laury sięgał na dystansie podwójnego, potrójnego i pięciokrotnego Ironmana. Kilka dni temu rozpoczął rywalizację na dystansie 10-krotnego Ironmana. Już po części pływackiej był wyraźnym liderem zmagań. 

 

Minionej nocy ukończył część rowerową (1800 km) i nad ranem rozpoczął bieg. Ostatecznie po przebiegnięciu 65 kilometrów lekarze zdecydowali o wycofaniu Karasia ze zmagań. 

 

Warto dodać, że do momentu zejścia z trasy Karaś był wyraźnym liderem wyścigu. W rywalizacji pozostało jeszcze dwóch Polaków - Adrian Kostera i Tomasz Lus. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie