Hit transferowy! Siatkarski drugoligowiec ściągnął medalistę mistrzostw świata

Siatkówka
Hit transferowy! Siatkarski drugoligowiec ściągnął medalistę mistrzostw świata
fot. PAP
Isbel Mesa trafi do toruńskich Aniołów.

To absolutny hit transferowy na szczeblu siatkarskiej drugiej ligi! Klub CUK Anioły Toruń, którego udziałowcem jest Wilfredo Leon, pochwalił się zakontraktowaniem Kubańczyka Isbela Mesy Sandovala.

Sandoval to doświadczony 33-letni środkowy, który może pochwalić się m.in. srebrnym medalem mistrzostw świata wywalczonym wraz z reprezentacją Kuby na mundialu we Włoszech w 2010 roku. Wówczas grał w jednej drużynie z Leonem, który jest głównym udziałowcem klubu z Torunia. Śmiało zatem można przypuszczać, że reprezentant naszego kraju przyczynił się do zakontraktowania swojego rodaka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski trener siatkarski poprowadzi zagraniczny klub. Przed laty pracował w Kędzierzynie-Koźlu

 

Sandoval, oprócz wspomnianego srebra na mundialu, posiada w kolekcji brązowy krążek Ligi Światowej, złoto i brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, a także mistrzostwo, puchar i superpuchar Brazylii.

 

Nowym rozdziałem w karierze Kubańczyka będzie gra w drugoligowych Aniołach Toruń, które mają aspirację powalczenia o awans do Tauron 1. ligi siatkarzy.

 

"Medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, Ligi Światowej i Igrzysk Panamerykańskich - ISBEL MESA SANDOVAL 🇨🇺 został nowym środkowym drużyny CUK Anioły Toruń! Serdecznie witamy w grodzie Kopernika" - napisał klub z Torunia.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie