Memoriał Wagnera 2022: Polska - Argentyna. Relacja i wynik na żywo

W piątkowy wieczór reprezentacja Polski rozegra drugi mecz w ramach XIX Memoriału im. Huberta Jerzego Wagnera. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Argentyna. Relacja na żywo z meczu Polska - Argentyna na Polsatsport.pl.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ obie drużyny wygrały swoje starcia na inaugurację turnieju. Polacy okazali się lepsi od Iranu, zwyciężając "Persów" 3:1. Tylko w drugim secie rywale postawili twarde warunki, ostatecznie przegrywając na przewagi. W pozostałych odsłonach przewaga mistrzów świata nie podlegała dyskusji.

Argentyńczycy rywalizowali z Serbami i również cieszyli się z triumfu. Ekipa z Bałkanów wygrała tylko drugą partię, chociaż postawiła twarde warunki również w trzecim secie. Ostatecznie to siatkarze z Ameryki Południowej wygrali 3:1.

Oczywiście wynik podczas trwającego w Krakowie turnieju memoriałowego nie jest najważniejszy, a jedynie jak najlepsze przygotowanie się do nadchodzących mistrzostw świata, to jednak każda wygrana, zwłaszcza na renomowanym przeciwnikiem podwyższa morale zespołu. Argentyna z pewnością będzie liczyła się w walce o czołowe lokaty, podczas tegorocznego mundialu.

Ostatni raz obie reprezentacje zagrały ze sobą w czerwcu tego roku w ramach Ligi Narodów. Wówczas podopieczni Nikoli Grbicia wygrali 3:0. Argentyna na zwycięstwo z naszym zespołem czeka od 2018 roku. Cztery kolejne starcia to triumfy Biało-Czerwonych.

Relacja na żywo meczu Polska - Argentyna na Polsatsport.pl. Początek o godz. 20:00.