WTA w Cincinnati: Anett Kontaveit i Ons Jabeur podzieliły los Igi Świątek

Anett Kontaveit

Wiceliderka światowego rankingu Estonka Anett Kontaveit i piąta w tym zestawieniu Tunezyjka Ona Jabeur podzieliły los Igi Świątek i odpadły w 1/8 finału (3. runda) turnieju WTA 1000 w Cincinnati. To oznacza, że w imprezie nie gra już żadna z czołowych sześciu tenisistek globu.

Rozstawiona z "dwójką" Kontaveit, która z wyjątkiem lipcowego finału w Hamburgu w ostatnich miesiącach zawodzi, przegrała z Chinką Shuai Zhang 6:2, 4:6, 4:6, a finalistka Wimbledonu Jabuer uległa doświadczonej Czeszce Petrze Kvitovej 1:6, 6:4, 0:6.

Z kolei Świątek, która od 4 kwietnia jest liderką listy WTA, przegrała z amerykańską tenisistką Madison Keys 3:6, 4:6.

Wcześniej - w 1/16 finału - zmagania w Cincinnati zakończyły trzecia, czwarta i szósta zawodniczka klasyfikacji WTA, czyli Greczynka Maria Sakkari, Hiszpanka Paula Badosa i Rumunka Simona Halep.

W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego o ćwierćfinał powalczą siódma rakieta globu Białorusinka Aryna Sabalenka i ósma Amerykanka Jessica Pegula.

W puli nagród imprezy Western&Southern Open znajduje się 2,5 mln dolarów, z czego 412 tys. przypadnie triumfatorce, która zostanie wyłoniona w niedzielę.