ME koszykarzy U-16: Polacy zakończyli turniej na 11. miejscu

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała w swoim ostatnim meczu w Skopje Macedonię 71:68 (8:7, 27:22, 21:22, 15:17) i zajęła 11.miejsce w mistrzostwach Europy do lat 16. Tym samym Biało-Czerwoni utrzymali się w Dywizji A.

Najwięcej punktów dla polskiej drużyny uzyskali Iwo Baganc - 22 oraz Mateusz Orłowski - 16. W całym turnieju liderami zespołu byli: Orłowski, który miał średnio 14 pkt w spotkaniu oraz 2,6 zbiórki, a także Baganc - odpowiednio 11,3 pkt i 6,3 zb.

W fazie grupowej zespół trenera Łukasza Kasperzca, pokonał w grupie C Łotwę 87:54, minimalnie uległ Włochom 69:72 i przegrał z Turcją 59:71. Z trzeciego miejsca w grupie trafił w 1/8 finału na faworyta - Hiszpanię (zagra w wieczornym finale z Litwą) i przegrał 54:96. Koszykarze z Płw. Iberyjskiego w ostatnich ME rozgrywanych przed pandemią koronawirusa w 2019 r. zdobyli złoto, a w 2018 byli wicemistrzami.

W pierwszym spotkaniu o miejsca 9-16 biało-czerwoni byli lepsi od Holendrów - 80:65, co zapewniło im utrzymanie w ME. Potem przegrali z Czarnogórą 69:87, a na pożegnanie z turniejem pokonali Macedończyków.