ME w siatkówce plażowej: Triumf Łotyszek w finale

Reprezentantki Łotwy Tina Graudina i Anastasija Kravcenoka pokonały broniące tytułu Szwajcarki Tanję Hueberli i Ninę Brunner 2:1 (18:21, 21:15, 15:11) w finale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Brąz w Monachium wywalczyły Holenderki Katja Stam i Raisa Schoon.

To drugi złoty medal ME duetu z Łotwy, który triumfował także w 2019 roku. Wówczas w finale pokonały Katarzynę Kociołek i Kingę Wojtasik.

W tym roku Kociołek startowała z Martą Łodej. Biało-czerwone odpadły w 1/8 finału właśnie z Graudiną i Kravcenoką.

W niedzielę zapadną ostatnie rozstrzygnięcia w rywalizacji mężczyzn. W jednym z półfinałów wystąpią Michał Bryl i Bartosz Łosiak, których rywalami będą Czesi Ondrej Perusic i David Schweiner.