ATP w Cincinnati: Stefanos Tsitsipas - Borna Corić. Transmisja TV i stream online

Stefanos Tsitsipas

W wielkim finale turnieju ATP w Cincinnati Stefanos Tsitsipas zmierzy się z Borną Coriciem. Kto będzie górą w tym pojedynku? Transmisja meczu Tsitsipas - Corić w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

W drodze do finału Borna Corić przegrał tylko jednego seta - w drugiej rundzie przeciwko Rafaelowi Nadalowi. Turniej w Cincinnati jest pierwszym z udziałem Hiszpana od czasu Wimbledonu i odniesionej wówczas przez niego kontuzji. 22-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych dopiero wraca do formy, na czym skorzystał chorwacki tenisista. Corić pokonał Nadala, a w kolejnych trzech rundach wygrał 2:0.

W półfinale przyszło mu mierzyć się z Cameronem Norrie. Pojedynek zakończył się szybko, bo po zaledwie 90 minutach. Corić nie powinien być więc szczególnie zmęczony, co być może okaże się pomocne w kontekście finału. Zwłaszcza że Tsitsipas walczył o finał z Daniłem Miedwiediewem, a ich spotkanie potrwało prawie godzinę dłużej. Poza tym Grek grał też w niedzielę nad ranem polskiego czasu w półfinale debla. Wraz z Holgerem Rune przegrali jednak z parą Michael Venus - Tim Puetz.

Tsitsipas zajmuje obecnie siódme miejsce w rankingu ATP. Corić sklasyfikowany jest na odległej, 152. pozycji. Wynika to jednak z faktu, że Chorwat pauzował przez rok z powodu poważnej kontuzji ramienia. Do rywalizacji wrócił w marcu i musi od nowa budować swoją pozycję. Najwyżej w karierze był sklasyfikowany na 12. miejscu.

Transmisja meczu Tsitsipas - Corić w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 22:30.