Fortuna 1 Liga: Gol w doliczonym czasie! Odra Opole pokonała Arkę Gdynia

Odra Opole wygrała z Arką Gdynia

Wielkie emocje w Gdyni! Odra Opole strzeliła zwycięskiego gola w 93. minucie i zainkasowała komplet punktów za mecz z miejscową Arką.

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy. "Arkowcy" często atakowali bramkę Odry (15:4 w sytuacjach strzeleckich), ale byli przy tym na bakier z precyzją. W światło bramki poleciała bowiem zaledwie jedna piłka. Pomimo znacznej przewagi optycznej, podpartej też 74-procentowym posiadaniem piłki, na przerwę gdynianie schodzili z bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy wyglądał tak samo, jak pierwsza odsłona. W 54. minucie opolanie stanęli jednak przed niespodziewaną szansą na prowadzenie. Mateusz Stępień sfaulował Jakuba Szreka, a sędzia podyktował rzut karny. Piłkę na 11. metrze ustawił sobie Maciej Urbańczyk, ale jego intencje wyczuł bramkarz Arki, Kacper Krzepisz. Po niewykorzystanym rzucie karnym mecz nabrał rumieńców. W 65. minucie Maciej Makuszewski obsłużył Mateusza Kamińskiego dobrym dośrodkowaniem, a ten strzelił gola na 1:0 dla Odry. Arka nie zamierzała jednak odpuszczać. Zaledwie 5 minut później było 1:1, a na listę strzelców wpisał się Hubert Adamczyk.

Ostatnie słowo należało jednak do gości z Opola. W 93. minucie spotkania "Arkowcy" popełnili błąd w obronie i pozostawili bez krycia Michala Kleca. Ten oddał natomiast celny strzał i w ostatniej akcji meczu zapewnił swojej ekipie zwycięstwo.

Arka Gdynia - Odra Opole 1:2 (0:0)

Bramki: Hubert Adamczyk 70 - Mateusz Kamiński 65, Michal Klec 90+3'