ME w kajakarstwie: Złoty medal kobiecej czwórki na 500 m

Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyły złoty medal

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyły w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wygrały z blisko 2,5-sekundową przewagą nad Dunkami. Brąz wywalczyły Węgierki.

Puławska, dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio, w Monachium sięgnęła po trzecie złoto. W sobotę triumfowała z Nają w dwójce na 500 m, a w niedzielę wygrała finał jedynek na tym samym dystansie.

To 12. medal i czwarty złoty wywalczony przez biało-czerwonych w mistrzostwach Starego Kontynentu. Dodatkowo dwa krążki zdobyli parakajakarze. Po południu rozegrane zostaną jeszcze trzy finały na 5000 m z udziałem dwóch reprezentantów Polski.