ME w kolarstwie: Daria Pikulik piąta. Złoty medal dla Loreny Wiebes

Piąta na mecie wyścigu ze startu wspólnego była Daria Pikulik.

Holenderka Lorena Wiebes po finiszu z peletonu wywalczyła w niedzielę w Monachium złoty medal kolarskich mistrzostw Europy. Piąta na mecie wyścigu ze startu wspólnego była Daria Pikulik.

Pozostałe miejsca na podium zajęły Włoszki - mistrzyni świata Elisa Balsamo oraz Rachele Barbieri. Przed Pikulik była jeszcze Niemka Lisa Brennauer.

Podczas rywalizacji na 128-kilometrowej trasie nie brakowało odjazdów, ale peleton kontrolował sytuację. Trzy ostatnie uciekinierki zostały doścignięte na nieco ponad trzy kilometry przed metą.

Na finiszowej prostej doszło do rywalizacji Holenderek z Włoszkami, które po obu stronach jezdni rozprowadzały swoje gwiazdy. Pikulik trzymała się tuż za plecami Holenderek. Ostatecznie Wiebes wyprzedziła Balsamo o pół koła.

Pikulik z Monachium wyjedzie z medalem wywalczonym na torze. W poniedziałek zdobyła brąz w omnium.

W niedzielę dobrze zaprezentowały się także pozostałe Polki. 11. miejsce zajęła Agnieszka Skalniak-Sójka, 19. Marta Jaskulska, 21. Marta Lach, a 22. Karolina Kumięga. W zasadniczej grupie do mety nie dotarła jedynie 70. Monika Brzeźna - 3.03 straty.