ME w tenisie stołowym: Sofia Polcanova i Dang Qiu najlepsi w singlu

Sofia Polcanova, która w 1/8 finału wyeliminowała Natalię Partykę, została w Monachium mistrzynią Europy w tenisie stołowym w grze pojedynczej.

Austriaczka Sofia Polcanova, która w 1/8 finału wyeliminowała Natalię Partykę, Niemiec Dang Qiu zostali w Monachium mistrzami Europy w tenisie stołowym w grze pojedynczej.

Dla Polcanovej półfinał był o wiele trudniejszy niż decydujący mecz o złoto, który z Niną Mittelham wygrała 4:0, a Niemka jedynie w pierwszym secie postawiła rywalce trudne warunki. By dotrzeć do finału urodzona w Kiszyniowie reprezentantka Austrii musiała rozegrała siedem setów z Niemką Sabine Winter.

Po złoto w rywalizacji mężczyzn sięgnął Niemiec Dang Qiu. W półfinale w pięciu setach pokonał Szweda Marriasa Falcka, który wcześniej w 1/16 finału wyeliminował Miłosza Redzimskiego. W meczu o złoto Qiu trafił na Słoweńca Darko Jorgica, który w półfinale wygrał z innym szwedzkim graczem - Kristianem Karlssonem. Po długim, zaciętym boju Jorgic triumfował 4:2.

Finał lepiej rozpoczął Słoweniec, jednak później w każdym kolejnym secie przewaga Niemca była coraz większa. Zdominował on rywala całkowicie w ostatniej partii i zwyciężył 4:1.

Oboje triumfatorzy po raz pierwszy sięgnęli po złoto. Qiu w drodze po złoto wyeliminował m.in. utytułowanego Timo Bolla.

Wyniki:

Gra pojedyncza kobiet

Półfinały:

Sofia Polcanova (Austria) - Sabine Winter (Niemcy) 4:3 (11:9, 11:3, 6:11, 14:12, 9:11, 9:11,
12:10)

Nina Mittelham (Niemcy) - Shan Xiaona (Niemcy) 4:1 (11:3, 5:11, 11:3, 11:6, 13:11)

Finał:

Polcanova - Mittelham 4:0 (11:9, 11:2, 11:0, 11:0)

Gra pojedyncza mężczyzn

Półfinały:

Dang Qiu (Niemcy) - Mattias Falck (Szwecja) 4:1 (11:6, 11:8, 11:8, 4:11, 11:9)
Darko Jorgic (Słowenia) - Kristian Karlsson (Szwecja) 4:2 (9:11, 11:5, 11:3, 6:11, 11:5,
11:0)

Finał:

Dang Qiu (Niemcy) - Darko Jorgic (Słowenia) 4:1 (10:12, 14:12, 11:8, 11:9, 11:2)