Mistrzyni olimpijska w snowboardzie wzięła udział w treningu bokserskim. I pożałowała!

Inne
Mistrzyni olimpijska w snowboardzie wzięła udział w treningu bokserskim. I pożałowała!
fot. PAP
Ester Ladecka

Trzykrotna mistrzyni olimpijska Czeszka Ester Ledecka doznała złamania nosa podczas przygotowań do nowego sezonu zimowego - nie był to jednak trening narciarski, a... bokserski. Ledecka od kilku lat trenuje kick boxing pod okiem Petra Ondrusza, promotora jednej z organizacji MMA.

Czeszka była operowana w specjalistycznym szpitalu traumatologiczno-ortopedycznym w Pradze. Ledecka opuściła już placówkę medyczną i jest pełna nadziei, że wypadek nie zakłóci jej cyklu przygotowań do sezonu zimowego.

 

ZOBACZ TAKŻE: WTA w Cincinnati: Petra Kvitova pierwszą finalistką

 

- Po operacji czuję się silniejsza psychicznie i już cieszę się na snowboardowy obóz w Chile, na który wylatuję za kilka dni - powiedziała Ledecka na konferencji prasowej.

 

Ledecka była rewelacją igrzysk w Pjongczangu i przeszła do historii dyscypliny po tym, jak w odstępie kilku dni wywalczyła złote medale w snowboardowym slalomie gigancie równoległym oraz w alpejskim supergigancie.

 

W tegorocznych igrzyskach w Pekinie powtórzyła sukces z 2018 roku wygrywając ponownie w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. W ćwierćfinale słynna Czeszka pokonała Aleksandrę Król.

 

To nie pierwsze poważniejsze kłopoty zdrowotne Ledeckiej. Podczas igrzysk w Soczi w 2014 r. cierpiała na bóle kręgosłupa, a podczas zawodów olimpijskich w Pekinie miała kłopoty z nogą.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie