Nikodem Jeżewski vs Serge Michel na Polsat Boxing Promotions 9 w Częstochowie

Sporty walki
Nikodem Jeżewski vs Serge Michel na Polsat Boxing Promotions 9 w Częstochowie
fot. Materiały prasowe
Nikodem Jeżewski vs Serge Michel na Polsat Boxing Promotions 9 w Częstochowie.

Czołowy polski pięściarz wagi junior ciężkiej, Nikodem Jeżewski, powróci na ring już drugiego września na gali Polsat Boxing Promotions 9 w Częstochowie. Były pretendent do mistrzostwa świata nie rezygnuje z marzeń o zdobyciu tytułu, a pojedynek z wysoko notowanym Niemcem ma być dla Polaka środkiem do celu. W serwisie Biletyna.pl można już kupować bilety na galę Polsat Boxing Promotions 9 w Częstochowie.

Nikodem Jeżewski od 2021 regularnie boksuje na ringu Polsat Boxing Promotions. W tym czasie pięściarz z Kościerzyny stoczył trzy pojedynki, w których tylko raz musiał uznać wyższość rywala.


Był nim reprezentujący Niemcy Artur Mann, a stawkę pojedynku stanowił pas interkontynentalny dający w perspektywie szansę boju o jeszcze ważniejsze trofea. Jeżewski nie zamierza jednak rezygnować z marzeń o walkach na najwyższym poziomie i na swój najbliższy cel wybrał pięściarza o przydomku…. „Bawarski Snajper”.

 

Drugiego września w hali Polonia w Częstochowie Nikodem Jeżewski skrzyżuje rękawice z Serge’em Michelem. Mający na koncie 13 zwycięstw i 2 porażki zawodnik to aktualny numer dziewięć niemieckiej wagi junior ciężkiej. Dla porównania Jeżewski to piąty pięściarz tej kategorii w naszym kraju. Takie zestawienie gwarantuje ogromne emocje, których dodatkowym paliwem jest sportowa złość jaka tli się w Jeżewskim za wspomnianą lutową porażkę z rodakiem Michela. Doświadczenie przemawia na korzyść 31-letniego Polaka, podobnie jak fakt że jego najbliższy rywal jest o dwa lata starszy. Serge Michel boksował głównie w Niemczech, ale ma też na koncie trzy występy na Wyspach Brytyjskich. To z kolei wyróżnia go na tle Jeżewskiego, który na przestrzeni 24 pojedynków tylko raz walczył poza ojczyzną. Była to pamiętna konfrontacja z jednym z obecnych dominatorów światowej wagi junior ciężkiej, niepokonanym Brytyjczykiem Lawrence’em Okolie’em.

 

Gala Polsat Boxing Promotions 9 to powrót tej organizacji na Śląsk. Na początku roku PBP gościła w Będzinie. Wtedy, podobnie jak i teraz, w walce wieczoru wystąpił Marcin Siwy. Tym razem pięściarz zajmujący trzecie miejsce w rankingu polskiej wagi ciężkiej wystąpi w swoim rodzinnym mieście, a jego rywalem będzie także pochodzący z Częstochowy Kamil Sokołowski.

 

Na gali Polsat Boxing Promotions 9 fani zgromadzeni w częstochowskiej hali Polonia obejrzą łącznie aż jedenaście pojedynków, w tym cztery w formule boksu olimpijskiego. W jednym z nich wystąpi syn byłego Mistrza Europy Grzegorza Proksy, Artur.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Promotions 9 można kupować w serwisie Biletyna.pl. Dziennikarze zainteresowani uzyskaniem akredytacji, proszeni są o wysłanie wniosku na adres: toldak@polsat.com.pl.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie