Polska w czołówce! Klasyfikacja medalowa multidyscyplinarnych mistrzostw Europy 2022

Pia Skrzyszowska zdobyła w sumie dwa medale.

Polscy sportowcy zdobyli 39 medali, w tym osiem złotych, 16 srebrnych oraz 15 brązowych, i zajęli ósme miejsce w klasyfikacji krajów uczestniczących w zakończonych w niedzielę Monachium multidyscyplinarnych mistrzostwach Europy.

W stolicy Bawarii - 50 lat po letnich igrzyskach olimpijskich - rywalizowali przedstawiciele lekkoatletyki, kajakarstwa, wioślarstwa, czterech odmian kolarstwa, tenisa stołowego, siatkówki plażowej, wspinaczki sportowej, gimnastyki sportowej i triathlonu. Rozdanych zostało 176 kompletów medali.

Najczęściej z Biało-Czerwonych na podium stanęli lekkoatleci - 14 razy, a 13 medali wywalczyli kajakarze.

Pod względem liczby krążków Polaków wyprzedzili tylko Niemcy, Brytyjczycy - po 60, Włosi - 51 i Francuzi - 50.