Premier League: Manchester United górą w starciu z Liverpool FC

Manchester United odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligowym. "Czerwone Diabły" pokonały u siebie Liverpool FC 2:1. Podopieczni Juergena Kloppa nadal czekają na pierwszą wygraną w lidze.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie. Rozegraną na jeden kontakt akcję wykończył Jadon Sancho. Drugiego gola piłkarze Erika ten Haga dołożyli osiem minut po przerwie. Sytuację "sam na sam" z Alissonem na gola zamienił Marcus Rashford.

Gola kontaktowego goście zdobyli w 82. minucie gry. Zamieszanie w polu karnym United Mohammed Salah. Egipcjanin pokonał Davida de Geę strzałem głową. Jak się potem okazało, zgromadzeni na Old Trafford kibice nie zobaczyli już więcej bramek.

"Czerwone Diabły" wygrały po raz pierwszy w tym sezonie. Z kolei "The Reds" wciąż czekają na pierwszą ligową wygraną. W trzech pierwszych kolejkach zawodnicy Kloppa dwukrotnie zremisowali i raz przegrali.

Manchester United - Liverpool FC 2:1

Bramki: Sancho 16, Rashford 53 - Salah 82