Swiss Ultra Triathlon: Adrian Kostera ukończył zmagania na trzecim miejscu

Adrian Kostera dotarł do mety Swiss Ultra Triathlon. Polak zajął trzecie miejsce w wyścigu na dystansie 10-krotnego Ironmana (38 km pływania, 1800 km jazdy rowerem i 422 km biegu). Zwyciężył Kenneth Vanthuyne. Belg o ponad siedem godzin poprawił poprzedni rekord świata.

Kostera bardzo długo był w grze o końcowy triumf. Przez pewien czas zajmował drugą lokatę, lecz ostatecznie stracił ją na rzecz Richarda Junga z Niemiec. Finalnie dobiegł do mety na trzeciej pozycji.

Przypomnijmy, że Polak w trakcie wyścigu musiał mierzyć się z wieloma niedogodnościami. Podczas części rowerowej jego pojazd uległ uszkodzeniu. Ponadto buty, w których startował, uszkodziły jego stopę i ok. 60 km trasy musiał pokonać w klapkach.

Dodajmy, że Kostera był jednym z trzech Biało-Czerwonych biorących udział w tym niezwykle wymagającym wyzwaniu. Kilka dni temu z rywalizacji wycofał się Robert Karaś. 33-latek prowadził w wyścigu, ale musiał zejść z trasy podczas części biegowej, gdyż lekarze nie dopuścili go do dalszych zmagań. W grze wciąż pozostaje Tomasz Lus, który aktualnie zajmuje 11. pozycję.