WTA w Granby: Wygrana Magdaleny Fręch w singlu, porażka Alicji Rosolskiej w deblu

Magdalena Fręch

Magdalena Fręch od zwycięstwa 7:6 (7-3), 6:2 nad Czarnogórką Danką Kovinic rozpoczęła tenisowy turniej WTA w kanadyjskim Granby (pula nagród 251,7 tys. dolarów). Niespodziewanej porażki w deblu doznały rozstawione z nr 1 Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe.

Kovinic nie ma szczęścia w rywalizacji z Polkami. Pod koniec maja Czarnogórka musiała uznać wyższość Igi Świątek podczas French Open. Następnie przeniosła się z nawierzchni ziemnej na trawiastą i spotkała się z Magdą Linette w Eastbourne. Kolejna Polka pokonała Czarnogórkę w dwóch setach. Podobnie było w Granby.

Fręch potrzebowała godzinę i 44 minuty, aby awansować do drugiej rundy. Tam spotka się ze zwyciężczynią spotkania pomiędzy najwyżej rozstawioną w turnieju Rosjanką Daria Kasatkiną (10. miejsce w rankingu WTA) a Belgijką Greet Minnen (48.). Stawką będzie przepustka do ćwierćfinału.

Zawiodła natomiast Alicja Rosolska, która wspólnie z Nowozelandką Erin Routliffe otrzymały turniejową jedynkę. Ich przeciwniczkami były Kanadyjka Rebecca Marino i Australijka Olivia Tjandramulia, które wspólnie rozegrały swój pierwszy mecz i okazały się lepszymi zawodniczkami. Awansowały po super tie breaku.

Rosolska i Routliffe przygotowują się do US Open. W poprzednich występach zarówno w Toronto, jak i w Cincinnati polsko-nowozelandzka para zakończyła zmagania również już w pierwszej rundzie.

Wyniki 1. rundy, gra pojedyncza:

Magdalena Fręch (Polska) - Danka Kovinic (Czarnogóra) 7:6 (7-3), 6:2

Wyniki 1. rundy, gra podwójna:

Rebecca Marino, Olivia Tjandramulia (Kanada, Australia) - Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Nowa Zelandia, 1) 6:4, 5:7, 10-6