Liga Mistrzów: Dinamo Zagrzeb z awansem do fazy grupowej

Dinamo Zagrzeb awansowało do Ligi Mistrzów.

Dinamo Zagrzeb i Bodo/Glimt zmierzyły się w środę w rewanżowym meczu decydującej fazy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po emocjonującym spotkaniu górą okazali się piłkarze z Chorwacji, triumfując w dwumeczu 4:2.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla gospodarzy. Już w 4. minucie gola na 1:0 strzelił bowiem Mislav Orsic. Chorwaci odrobili tym samym straty z pierwszego meczu, w którym przegrali 0:1.

Jak się okazało, jeszcze przed przerwą Dinamo wyszło na prowadzenie w dwumeczu - bramkę na 2:0 w środowym spotkaniu zdobył Bruno Petkovic. Gol napastnika był wyjątkowej urody - pokonał golkipera drużyny przeciwnej po uderzeniu przewrotką.

Po przerwie goście dążyli do wyrównania stanu w dwumeczu i dopięli swego w 70. minucie. Wówczas gola dla ekipy mistrzów Norwegii strzelił Albert Gronbaek, który zameldował się na murawie kilka minut wcześniej. Trafienie pomocnika, jak się okazało, dało w tym spotkaniu dogrywkę.

Gdy wydawało się, że dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia i konieczna będzie seria rzutów karnych, w 117. minucie Dinamo po raz kolejny wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Gola na 3:1 strzelił doświadczony Josip Drmic. Chwilę później trafienie na 4:1 zanotował Petar Bockaj, ustalając tym samym wynik meczu.

Dinamo Zagrzeb - Bodo/Glimt 4:1 po dogrywce (2:0,2:1)
Bramki: Mislav Orsic 4, Bruno Petkovic 35, Josip Drmic 117, Petar Bockaj 120 - Albert Gronbaek 70
Wynik pierwszego meczu: 0:1. Awans: Dinamo Zagrzeb.