FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej: Dwóch Polaków wystartuje w zawodach

Zimowe
FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej: Dwóch Polaków wystartuje w zawodach
Fot. PAP
Szczepan Kupczak

W zaplanowanych na 28 sierpnia w niemieckim Oberwiesenthal letnich zawodach w kombinacji norweskiej FIS Grand Prix z udziałem światowej czołówki zaprezentuje się tylko jeden członek kadry narodowej seniorów Andrzej Szczechowicz. Później w Oberstdorfie wystąpi także Szczepan Kupczak.

"Zdecydowaliśmy, że w dwóch zawodach FIS Grand Prix wystartuje Andrzej Szczechowicz oraz w jednych Szczepan Kupczak opiekujący się kadrą narodową kobiet. Ten ostatni, z racji swoich obowiązków, nie miał możliwości treningu z kolegami, zdecydował się na trening poza kadrą i wystartuje tylko raz. Kadrowicze trenowali poprzednio przez dziesięć dni w Ramsau oraz w ośrodkach COS-u w Szczyrku i Zakopanem. Mamy za sobą pięć obozów letnich" - powiedział PAP trener kadry narodowej seniorów Tomisław Tajner.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w skokach narciarskich: Norwegowie i Amerykanie nawiązali współpracę

 

Biało-czerwoni w środowe popołudnie dojechali samochodami do Oberwiesenthal.

 

W kolejnej imprezie w niemieckim Oberstdorfie (31 sierpnia) do Szczechowicza dołączy Kupczak. W zawodach kończących cykl w austriackim Tschagguns (4 września) wystąpi tylko Szczechowicz.

 

Oprócz Szczechowicza w kadrze narodowej seniorów znajdują się dwaj juniorzy - Andrzej Waliczek i Bartłomiej Kuchta. Tajnerowi pomaga w szkoleniu jego asystent, trener techniczny Wiktor Kubiński, a nad sprawnością zawodników czuwa fizjoterapeuta Daniel Hankus.

 

Ósemkę kadry narodowej juniorów, którą opiekują się Wojciech Marusarz (trener główny) oraz jego asystent Mariusz Hluchnik czekają zawody w cyklach FIS Youth Cup oraz Alpen Cup. Kadrę tworzą: Jakub Cieślar, Jan Cudzich, Szymon Dubiel, Kacper Jarząbek, Miłosz Krzempek, Grzegorz Mitręga, Mikołaj Serwatowicz i Mikołaj Wantulok.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie